خانه / اخبار و رویدادهای سایت / شهادت استاد شهید مرتضی مطهری – روز معلم

شهادت استاد شهید مرتضی مطهری – روز معلم

دوازدهم اردیبهشت ماه به عنوان روز معلم و سالروز شهادت استاد شهید مطهری ، حکایت از پیوند عمیق دیانت و عقلانیت دارد و معلمان در پرتو اندیشه تابناک این متفکر و اندیشمند متعهد ، نسل پویایی را تربیت و تحویل جامعه می دهند.

الگوسازی راه و روش و شخصیت والای شهید مطهری از سوی معلمان و مربیان ، هدف اصلی نامگذاری روز شهادت ایشان به نام روز معلم بوده است. استاد شهید مرتضی مطهری ، الگوی معلمان و مربیان متعهد و آگاه به زمان و معلم و مربی برجسته انقلاب اسلامی است.

روز معلم ، نماد قدردانی همگانی از مقام تعلیم و تعلم ، و نام مطهری مظهر هم آوایی علم و دین در عصر ماست. تعلیم و تعلم از شئون الهی است و خداوند این موهبت را به پیامبران و اولیای پاک خویش ارزانی کرد تا مسیر هدایت را به بشر بیاموزند و چنین شد که تعلیم و تعلم به صورت سنت حسنه آفرینش درآمد. انسان نیز با پذیرش این مسئولیت ، نام خویش را در این گروه و در قالب واژه مقدس «معلم» ثبت کرده است.

استاد شهید مرتضی مطهری ، نور تابنده ای بود که انوار یکتاپرستی را بر جان مخاطبان خود تاباند و زنگار انحراف و التقاط را از دل ها زدود. او تجسم معارف اسلامی ، علوم و فنون عقلی و نقلی ، اصلاحگر بزرگ جامعه ی اسلامی و مظهر کامل یک اندیشمند برجسته ی کشور ایران و جهان اسلام بود. او فرزند راستین اسلام ناب محمدی (صلی الله و علیه و آله) است که هم عزت خون شهیدان راه حق را پشتوانه شخصیت کم نظیر خود دارد و هم کرامت اندیشه و قلم علمای ربانی را. بنیان گذار جمهوری اسلامی ، حضرت امام خمینی رحمه الله ، او را حاصل عمر خود می دانست و رهبر فرزانه ی انقلاب ، حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) نیز فرمود : « آثار شهید مطهری مبنای فکری نظام جمهوری اسلامی  و به حق ، شاگرد شایسته ی امام امت و از افراد نادر و کم نظیر زمان ما و عصاره ای از اندیشه های اسلامی می باشند ».

دانلود پوستر شهید مطهری

منبع : سالنامه نسیم خدمت

مطلب پیشنهادی

روز معلم مبارک

من نگاه می کردم ، اما تو چگونه دیدن را به من آموختی من اندیشه …

دیدگاهتان را بنویسید